Feniks, czyli jak pokochac fizykę...

Zleceniodawca:
Uniwersytet Jagielloński.

Opis projektu:

Wystartował „Feniks” – projekt realizowany przez Konsorcjum uczelniane: Uniwersytet Jagielloński (lider), Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego oraz Uniwersytet Rzeszowski. Przez trzy lata 250 nauczycieli oraz dziesiątki pracowników akademickich będzie dzięki środkom unijnym wspomagać nauczanie fizyki w szkołach Małopolski, Rzeszowszczyzny i Kielecczyzny.
Projekt „Feniks” to długofalowy program odbudowy, popularyzacji i wspomagania fizyki w szkołach w celu rozwijania podstawowych kompetencji naukowo-technicznych, matematycznych i informatycznych uczniów. Nazwa projektu nawiązuje do sytuacji, w jakiej znalazło się nauczanie fizyki w szkołach oraz do sposobu odbioru fizyki przez uczniów i rodziców, i wyraża nadzieję na zmianę tego stanu rzeczy, czyli na „odrodzenie z popiołów”. Zainteresowanie fizyką oraz wspomaganie dobrego jej nauczania w szkołach ma być istotną zachętą i pomocą dla uczniów w odkrywaniu tej nie tylko pozwalającej zrozumieć otaczający nas świat, ale także tworzącej podwaliny postępu technologicznego dziedziny wiedzy.

Zadania zlecone MCA w związku z projektem „Feniks” polegały na zaprojektowaniu głównej linii plastycznej projektu oraz opracowaniu i wykonaniu czterech tysięcy oznakowanych zestawów dydaktycznych (notatnik, długopis, ołówek, zakładka do książki, zestaw pomocy geometrycznych, pendrive, 240-funkcyjny kalkulator naukowy, smycz reklamowa) pakowanych w torby bawełniane. Przygotowaliśmy także zapinane na zatrzask teczki kopertowe, torby na laptopa, segregatory oraz wykorzystywane w promocji projektu kubki porcelitowe, roll-up’y i ulotki.

Realizacje:
koncepcja i projekty głównej linii plastycznej projektu
materiały poligraficzne: ulotki, notatniki, zakładki do książek, segregatory
materiały reklamowe: smycze reklamowe, pendrive’y, notesy, długopisy, torby papierowe.
artykuły piśmienne: długopisy, ołówki, zestaw pomocy geometrycznych (dwa rodzaje ekierek, linijki, cyrkle)
materiały reklamowe: smycze reklamowe, teczki kopertowe, torby na laptopy
elektronika reklamowa: pendrive’y, 240-funkcyjne kalkulatory naukowe
ceramika reklamowa: kubki porcelitowe
opakowania reklamowe: torby bawełniane. , torby na laptopa,  roll-up’y
oznakowanie i systemy wystawiennicze: roll-up’y

Data:
sierpień 2009 – maj 2011

© 2021 Media Consulting Agency - Theme by Themefyre