TRENDY|taniec|moda|muzyka| - wyd. sygnalne 01, 12.2008

Wydawca:
Media Consulting Agency.

Trendy|taniec|moda|muzyka|
Wydanie sygnalne, nr 11, luty 2010.

Zima trzyma się nieźle. Dawno już nie było takiego śniegu i takiej temperatury! Ale pogodowe trendy na nadchodzące miesiące są optymistyczne – przyjdzie wiosna, zrobi się cieplej, wokół się zazieleni i rozkwieci… Daję słowo, że tak właśnie będzie.

Wtedy też rozpocznie się krajowe i międzynarodowe, federacyjne i undergroundowe, turniejowe szaleństwo Anno Domini 2010. Jazz, modern, disco, hip hop, mistrzostwa, puchary, przeglądy. I festiwale i bitwy i jeszcze „You Can Dance”… „Oj, będzie się działo”, że zacytuję klasyka.

Zresztą działo się już wcześniej, na etapie układania kalendarza tegorocznych imprez. Rozliczne aspekty, w tym te najważniejsze, jak lokalizacja czy producent – organizator turnieju, decydowały ostatecznie o konkretnych terminach poszczególnych imprez. Powstała gęsta agenda, czasami zmuszająca kluby, szkoły i indywidualnych tancerzy do dokonywania trudnych wyborów.

Hip hop w Poznaniu, czy może lepiej w Twardogórze? Załapać się na transmisje telewizyjną, czy powalczyć o miejsce w narodowej kadrze. Poddać się ocenie światowych legend tańca ulicznego czy raczej być klasyfikowanym przez znanych i lubianych jurorów IDO? Powiedzieć „nie” Organizacji i dać sobie szansę na turniej w Los Angeles (gwarantowany przelot i pobyt), czy raczej tkwić „w strukturach” i mieć nadzieję na start w Amsterdamie. Te pytania staną przed niejednym tancerzem…

To dylematy, które rodzi tegoroczny kalendarz. Ktoś zauważył, że nieprzypadkowo owa kolizja dotyczy hip hopu, który jawi się nie tylko jako najmodniejszy, najliczniej obsadzany, czyli – dla organizatorów – najbardziej „kasowy” styl. Kto wygra hip hop? Ulicznicy czy Organizacja, czy może jeszcze inna Organizacja? Bo gołym okiem widać już wzrostowe trendy jeśli idzie o działające u nas organizacje taneczne – nowe organizacje…

Ale nim się to stanie, nim w wymuszonym hip hop plebiscycie zagłosujecie za „Ameryką” lub „Europą”, upłynie trochę czasu, który choć w części możecie poświęcić lekturze tego i – mam nadzieję – kolejnych wydań Trendy|taniec|moda|muzyka|.

Lutowy magazyn to jak zwykle: mnóstwo tańca (Circle Poland, XV Turniej EDS, Street Stars czy karnawał po karaibsku), mody (romantycznej i wcale nie klasycznej) i muzyki (m.in.: Chudini, Kate Perry). W cyklu „Who is who” – Agustin Egurrola! I tradycyjnie już: tańcząca historia filmu, zapowiedzi festiwali, którym patronujemy, agenda oraz oczekiwane przez wielu naszych Czytelników rozwiązanie konkursu „Jaki jest twój styl”.

Czytajcie TRENDY i bądźcie trendy…

Yatzky

 

TRENDY|taniec|moda|muzyka|- nr 11 (luty 2010)
Str. 60 + okładka, nakład 5.000 egz. Okładka – scena ze spektaklu „Jazz Dance Back and Forth” Kieleckiego Teatru Tańca,  fot. Szymon Kowalewski

◊ Luciana Caporaso – koncert, (zapowiedź koncertu gwiazdy muzyki klubowej w warszawskim klubie „Piekarnia”), Red.
◊ Trendy-info, (przegląd krajowych i zagranicznych wydarzeń tanecznych i kulturalnych), Red.
◊ „Street Star” Sztokholm Streetdance Festival 2010, (reportaż z BBoy’owego contestu w Szwecji), aut. Michał Downarowicz
◊ We własnym sosie, (relacja z XV Turnieju Tańca EDS), aut. Michał Grzegorzewski
◊ Dancing in the Street, (karnawał po karaibsku), aut. Justyna Rybak
◊ Who is who w polskim tańcu nowoczesnym – Agustin Egurrola, aut. Michał Grzegorzewski
◊ Circle Prinz Poland, (relacja z polskich eliminacji do Circle Prinz 2010), aut. Michał Downarowicz
◊ Festiwal Tańca Hip Hop „Rytm ulicy”, (zapowiedź pilskiego festiwalu kultury hip hopowej ), Red.
◊ Agenda, (kalendarium zawodów i warsztatów tanecznych), Red.
◊ Kalejdoskop 2010, (o zbliżającym się białostockim Festiwalu Kalejdoskop 2010), Red.
◊ Ciekawostki filmowe, (interesujące filmy, wydarzenia, postacie kina), aut. Andrzej Kawecki
◊ Tańcząca historia filmu – „Hair” – taniec ludzi wolnych, aut. Andrzej Kawecki
◊ Chudini 83200, (o nowej płycie Chudego „83200”), aut. Mielzky
◊ Trendy Music, (nowe warte polecenia płyty), aut. Michał Kmiecik
◊ Show Must Go On – Katy, (o amerykańskiej gwieździe pop – Kate Perry), aut. Monika Kordowicz
◊ Romantycznie i wcale nie klasycznie, (nowe trendy w modzie), aut. MoKo

Redaktor Naczelny: Jacek Jędras
Sekretarz redakcji: Krzysztof Data
Zespół redakcyjny: Piotr Czyżewski, Michał Downarowicz, Michał Grzegorzewski, Andrzej Kawecki, Monika Kordowicz, Krzysztof Mazur, Tomasz Mielewski „Mielzky”, Piotr Patłaszyński, Krzysztof Piotrowicz, Robert Śliżewski, Anna Wolska.
Współpraca: Justyna Rybak, Yoostyna Sardey, Raw BGirls.
Foto: Jerzy Bury, bgirl Emilka, Szymon Kowalewski, Thysiek.
Redaktorzy graficzni: Andrzej Krzyśków, Paweł Niziołek
Korekta: Krystyna Kubańska
Reklama: Sylwia Małycha
Wydawca: Media Consulting Agency
Dyrektor wydawnictwa: Irina Chicherina

© 2024 Media Consulting Agency - Theme by Themefyre