TRENDY|taniec|moda|muzyka| - wyd. 08, 11.2009.

Wydawca:
Media Consulting Agency.

Trendy|taniec|moda|muzyka|
Wydanie sygnalne, nr 08, listopad 2009.

Z Okazji 20 lecia, Thomas wraz ze swoim sztabem organizacyjnym przygotowali dużo związku z rocznicowym charakterem imprezy, pojawiło się wiele atrakcji, a tam gdzie wiele atrakcji, to „…..” musi tam być. Swoją 20 rocznicę rozpoczęli już 12.10 od Warsztatów The European Hip Hop Community była to seria warsztatów, które odbywały się przed główną imprezą Battle Of The Year 2009. Pięciu nauczycieli dawało lekcje przez trzy dni”.

Mocny początek, prawda. Chcę jednak bardzo wyraźnie zaznaczyć – to zacytowany w oryginalnej pisowni fragment większej, choć może trudnej do czytania i zrozumienia całości, nie mieszczącej się w naszych standardach, nie naszego autorstwa. Cytujemy, by pokazać jak różne bywają redakcyjne standardy, a podobnych fragmentów bez trudu można znaleźć wiele, przeglądając kolejne „teksty” pewnego „magazynu tanecznego”, który – to chyba ich slogan, więc bezpłatnie zareklamuję „konkurencję” raz jeszcze – „tam gdzie wiele atrakcji, to „…..” musi tam być”.

Zamieściłem ten cytat, mocno zniesmaczony i zażenowany poczynaniami redakcji, która za wszelką cenę próbuje być… trendy inaczej. W otwierającym pierwszy numer naszego Magazynu (12/2008) wstępniaku, pisałem: „Dziś o tym, co jest na topie, decyduje dość kiczowaty język lanserów i różnej maści xero-boyów, najczęściej bez własnego stylu, gustu, a nawet zdania. Widać to wyraźnie w kolorowym świecie telewizji, w klubach, na ulicy, nawet w Sejmie”. No i mamy kolejny tego przykład. Spotkała nas wątpliwa satysfakcja bycia kopiowanym. Z jednej strony to dowód uznania, że akceptowana przez Czytelników formuła jaką wypracowaliśmy jest nowoczesna, interesująca i warto ją powielać. Z drugiej strony wiemy, że przecież nie wystarczy skopiować nasz trendowy layout, nie wystarczy zrobić ksero formatu prasowego, a to choć naganne i prawnie zabronione, zostało już trzykrotnie zrobione. Te skopiowane, czy nazwijmy sprawę po imieniu – ukradzione formaty, trzeba wypełnić treścią. Ale to często przerasta możliwości kopistów. Jest znacznie trudniejsze niż skserowanie układu kompozycyjnego stron naszego magazynu. Tu trzeba mieć już coś do powiedzenia, do napisania, do zaprezentowania własnego zdania. Dobrze jest też robić to w zgodzie z regułami gramatycznymi, logicznymi i ortograficznymi języka w którym się pisze. Standardy bywają różne, ale dzięki nim łatwo można odróżnić oryginał od tandetnej podróby xero-boyów.

Zatem gwarantując znany i akceptowany przez Czytelników standard magazynu „Trendy|taniec|moda|muzyka|”, chciałbym zwrócić uwagę na oryginalną zawartość listopadowego wydania. Zacznijmy od B.O.T.Y 2009. W Branuschweigu, „tam gdzie wiele atrakcji”, były nasze Raw Bgirls. Relacja uczestniczących w finałach WE BGIRLZ 2009: BGirl LadySwift, BGirl Age, BGirl Emilki otwiera listopadowe „Trendy|taniec|moda|muzyka|”. A dalej jest jeszcze ciekawiej: Funky Masons w USA, malezyjski clubbing, siedlecka premiera „Carmen”, czy najsłynniejsza para filmowych tancerzy: Ginger Rogers i Fred Astaire. Ekskluzywne wywiady z Gigi Torres, Thierry Verger’em i prekursorem break’a w Polsce – Robertem Nieznańskim. Krzysztof Mazur dzieli się wrażeniami ze spotkania z pionierami i legendami street dance, członkami – założycielami: Elite Force, Original Lockers, Electric Boogaloos, Rock Steady Crew, Zulu Nation. W części muzycznej magazynu dwie ważne płyty: „Rumors About Angels – Birth Process” i „Layover” Mr. Mike’a Peretta. Poza tym – jak co miesiąc: kalendarium zawodów i warsztatów tanecznych, felietony, przegląd wydarzeń i – co podkreślacie, a z czego bardzo się cieszymy – wspaniałe zdjęcia.

Yatzky

TRENDY|taniec|moda|muzyka|- nr 08 (listopad 2009)
Str. 64 + okładka, nakład 5.000 egz. Okładka – Thierry Thorane Verger, fot. YAN

◊ Mistrzostwa Świata i Puchar Świata w Show Dance, (przed mistrzostwami w Riesie…), Red.
◊ Gdynia – Bit Północy, (warsztaty z Jermane Browne i otwarty konkurs taneczny… ), Red.
◊ Trendy-info, (przegląd krajowych i zagranicznych wydarzeń tanecznych i kulturalnych), Red.
◊ Battle of the Year 2009 & WE B*Gilz, (relacja z zawodów w Braunschweigu ), aut. Raw Girls Crew
◊ Who is who w polskim tańcu nowoczesnym – Robert Nieznański , aut. EkAs
◊ Widziałem „Carmen”, (recenzja siedleckiej premiery „Carmen” – Modern Jazz & New Style Ballet), aut. Jacek Jędras
◊ IX Światowy Tydzień Tańca – Mikołajki Danceweek, (przed Festiwalem Tańca w Mikołajkach ), Red.
◊ Łódź w kolorze lilla, (warsztaty „Coz You Gatta Dance”, rozmowa z Gigi Torres), aut. Michał Grzegorzewski
◊ Życie jest jak kuchnia, wywiad z Thierry Verger’em, aut. Michał Grzegorzewski
◊ Tożsamość break’a, (relacja z warsztatów i spotkania z prekursorami break’a, założycielami m.in.: „Elite Force”, „Electric Boogaloos”, „Rock Steady Crew”, „Zulu Nation”), aut. KaMa
◊ Funky Masons w USA, (bboy Jazera opowiada o wyjeździe polskiej ekipy do Stanów Zjednoczonych), aut. Michał Downarowicz
◊ Clubbing po muzułmańsku, (taneczno-muzyczne impresje z Malezji ), aut. Justyna Rybak
◊ Niezbędnik – kalendarium turniei i zawodów tanecznych
◊ Tańcząca historia filmu – Ginger Rogers i Fred Astaire, aut. Andrzej Kawecki
◊ „Birth Process” – narodziny muzycznego anioła, (multimedialny projekt „Rumor About Angels” Bartosza Hervy i Jarka Kubickiego), aut. Monika Kordowicz
◊ Evidence – dobra muzyka i dobre życie, („Layover” nowa płyta Mike’a Pretta), aut. Mielzky
◊ Znów pod patronatem?, felieton redaktora Zgreda
◊ Farbowana awangarda, (pośród jesiennej ulicznej nudy – wielki powrót koloru…), aut. MoKo

Redaktor Naczelny: Jacek Jędras
Sekretarz redakcji: Krzysztof Data
Zespół redakcyjny: Piotr Czyżewski, Michał Downarowicz, Michał Grzegorzewski, Andrzej Kawecki, Monika Kordowicz, Krzysztof Mazur, Tomasz Mielewski „Mielzky”, Piotr Patłaszyński, Robert Śliżewski, Anna Wolska.
Współpraca: Justyna Rybak, Yoostyna Sardey, Agnieszka Studnicka, Raw BGirls.
Foto: Jerzy Bury, bgirl Emilka, Szymon Kowalewski, Thysiek.
Redaktorzy graficzni: Andrzej Krzyśków, Paweł Niziołek
Korekta: Krystyna Kubańska
Reklama: Sylwia Małycha
Wydawca: Media Consulting Agency
Dyrektor wydawnictwa: Irina Chicherina

© 2024 Media Consulting Agency - Theme by Themefyre